International Skating Union - Official Site

ISU World Junior Speed Skating Championships 2017
February 17-19, 2017

Lap Times | Index | Results | Classification

Draw 1500m. Men
Draw as of Feb 19 2017 1:32PM
Pair: Lane: NO: Name: Nation: PB Time (Rank):
Pairs 29
1 I  20 Antero Eskola FIN  FIN 1:57.53 2:03.15 (46)
O  0    
2 I  67 Colin Biermann SUI  SUI 1:56.34 2:06.86 (56)
O  41 Anvar Mukhamadeyev KAZ  KAZ 1:56.49 2:04.05 (51)
3 I  69 David Karlingsjö SWE  SWE 1:55.66 2:03.62 (50)
O  19 Kaspar Kaljuvee EST  EST 1:54.04 2:02.56 (41)
4 I  73 Conor McDermott-Mostowy USA  USA 1:56.31 2:05.76 (55)
O  23 Juho-Jaakko Yli-Ilkka FIN  FIN 1:56.20 2:04.22 (52)
5 I  39 Artur Galiyev KAZ  KAZ 1:55.98 2:05.40 (54)
O  38 Vitaliy Chshigolev KAZ  KAZ 1:57.70 2:04.59 (53)
6 I  30 Gabriele Galli ITA  ITA 1:55.56 2:02.60 (42)
O  34 Kohki Takamisawa JPN  JPN 1:54.16 2:00.31 (27)
7 I  18 Oliver  Lindenskov DEN  DEN 1:55.03 2:03.39 (49)
O  61 Damian Zurek POL  POL 1:55.12 2:01.91 (35)
8 I  46 Seok Jung Yoon KOR  KOR 1:48.62 1:57.52 (9)
O  7 Victor Rudenko BLR  BLR 1:53.24 2:03.33 (48)
9 I  17 Jakub Kopriva CZE  CZE 1:55.05 2:02.25 (38)
O  68 Wilhelm Ekensskär SWE  SWE 1:55.14 2:03.18 (47)
10 I  71 William Gebauer USA  USA 1:53.30 2:03.09 (45)
O  5 Anton Iliyshenka BLR  BLR 1:53.87 2:00.99 (30)
11 I  56 Vetle Stangelan NOR  NOR 1:53.70 2:01.23 (32)
O  58 Artur  Janicki POL  POL 1:53.33 DNF (57)
12 I  60 Jan  Swiatek POL  POL 1:53.47 2:01.59 (34)
O  54 Magnus Bakken Haugli NOR  NOR 1:53.21 1:59.03 (17)
13 I  57 Dawid Burzykowski POL  POL 1:52.32 2:00.59 (29)
O  31 Jeffrey Rosanelli ITA  ITA 1:53.88 2:02.38 (40)
14 I  63 Isa Izmailov RUS  RUS 1:52.71 2:02.66 (43)
O  36 Aoi Yokoyama JPN  JPN 1:50.80 1:59.68 (23)
15 I  64 Aleksandr Podolskii RUS  RUS 1:53.11 2:00.30 (26)
O  52 Marius Bratli NOR  NOR 1:52.14 1:59.44 (21)
16 I  62 Egor Bukin RUS  RUS 1:52.93 2:00.01 (25)
O  9 Connor  Howe CAN  CAN 1:51.53 2:01.94 (36)
17 I  70 Ethan Cepuran USA  USA 1:51.92 2:02.20 (37)
O  40 Demyan Gavrilov KAZ  KAZ 1:51.97 2:02.72 (44)
18 I  29 Francesco Betti ITA  ITA 1:51.32 1:59.25 (18)
O  35 Riku Tsuchiya JPN  JPN 1:51.51 1:57.54 (10)
19 I  27 Jeremias Marx GER  GER 1:51.69 1:58.72 (14)
O  1 Mathias Hauer AUT  AUT 1:51.21 2:02.30 (39)
20 I  28 Max Reder GER  GER 1:50.89 1:58.96 (16)
O  2 Gabriel Odor AUT  AUT 1:51.54 2:01.42 (33)
21 I  32 Riki Hayashi JPN  JPN 1:49.29 1:57.62 (11)
O  3 Evgeniy Bolgov BLR  BLR 1:51.74 1:59.40 (20)
22 I  24 Paul Galczinsky GER  GER 1:50.62 1:57.44 (7)
O  59 Mateusz Owczarek POL  POL 1:50.70 1:59.93 (24)
23 I  65 Yegor Yunin RUS  RUS 1:49.73 1:56.04 (4)
O  22 Samuli Suomalainen FIN  FIN 1:50.87 2:00.36 (28)
24 I  8 Graeme Fish CAN  CAN 1:50.42 1:59.27 (19)
O  72 Austin Kleba USA  USA 1:50.20 2:01.01 (31)
25 I  50 Tijmen Snel NED  NED 1:50.41 1:57.89 (12)
O  26 Lukas Mann GER  GER 1:50.63 1:59.64 (22)
26 I  14 Alemasi Kahanbai CHN  CHN 1:46.82 1:56.57 (5)
O  43 Do Hyung Lee KOR  KOR 1:48.36 1:58.60 (13)
27 I  11 Tyson Langelaar CAN  CAN 1:47.79 1:55.66 (3)
O  55 Allan Dahl Johansson NOR  NOR 1:50.11 1:54.05 (1)
28 I  49 Chris Huizinga NED  NED 1:49.56 1:55.12 (2)
O  10 David La Rue CAN  CAN 1:47.95 1:57.44 (8)
29 I  13 Yanan Jin CHN  CHN 1:47.19 1:58.90 (15)
O  44 Hyun Min Oh KOR  KOR 1:48.21 1:56.72 (6)