International Skating Union - Official Site

ISU Junior World Cup Speed Skating Inzell
November 25-26, 2017

Lap Times | Index | Results | World Cup

Draw 1500m. Men Division A
Draw as of Nov 26 2017 3:17PM
Pair: Lane: NO: Name: Nation: PB Time (Rank):
Pairs 26
1 I  15 Simon Bigler DEN  DEN 2:05.97 2:04.33 (46)
O  66 Nedelea Cosmin ROU  ROU 2:05.03 2:04.16 (45)
2 I  21 Joona Suomalainen FIN  FIN 2:00.42 2:03.01 (44)
O  24 Samuel Airey GBR  GBR 2:00.62 WDR (51)
3 I  3 Jarno Schellekens BEL  BEL 2:03.98 2:00.62 (39)
O  33 Tamás Szögi HUN  HUN 2:02.44 2:00.89 (40)
4 I  74 Erik Decker SWE  SWE 2:01.69 2:06.39 (48)
O  16 Niclas Mastrup DEN  DEN 2:02.22 2:01.91 (43)
5 I  17 Rafael Heredia ESP  ESP 2:02.54 2:04.93 (47)
O  19 Joonas Valge EST  EST 2:00.19 2:01.01 (41)
6 I  72 Matej Filip SVK  SVK 2:01.29 2:01.15 (42)
O  23 Mathieu Belloir FRA  FRA 2:00.71 1:58.15 (36)
7 I  8 Uladzislau Zapoikin BLR  BLR 1:55.52 1:54.96 (28)
O  13 Sebastien Brieštansky CZE  CZE 1:56.33 1:57.77 (35)
8 I  35 Nicola Nadalini ITA  ITA 1:56.04 1:57.03 (34)
O  20 Jaakko Hautamäki FIN  FIN 1:59.22 1:58.64 (38)
9 I  25 Peter Riches GBR  GBR 1:57.92 1:55.88 (31)
O  30 Botond Bejczi HUN  HUN 1:56.13 1:56.63 (33)
10 I  44 Artur Galiyev KAZ  KAZ 1:55.98 1:55.08 (30)
O  43 Taishi Yamamoto JPN  JPN 1:55.36 1:51.50 (14)
11 I  32 Balázs Kun HUN  HUN 1:56.75 1:58.16 (37)
O  46 Vyacheslav Zaretskiy KAZ  KAZ 1:57.48 1:56.53 (32)
12 I  45 Anvar Mukhamadeyev KAZ  KAZ 1:53.99 1:53.21 (25)
O  64 Jan Swiatek POL  POL 1:52.96 1:51.71 (16)
13 I  63 Jakub Piotrowski POL  POL 1:55.12 1:54.07 (27)
O  70 Andrei Shabanov RUS  RUS 1:53.59 1:50.77 (10)
14 I  9 Uladzislau Zhyburtovich BLR  BLR 1:54.73 DQ (50)
O  54 Janno Botman NED  NED 1:53.81 1:51.65 (15)
15 I  58 Thomas Lande Eriksen NOR  NOR 1:54.29 1:52.86 (23)
O  65 Damian Zurek POL  POL 1:53.00 1:52.11 (19)
16 I  48 Dong Woo Kim KOR  KOR 1:55.17 1:51.99 (18)
O  36 Jeffrey Rosanelli ITA  ITA 1:53.88 1:51.80 (17)
17 I  34 Francesco Betti ITA  ITA 1:51.32 1:49.53 (3)
O  50 Hae Young Lee KOR  KOR 1:51.86 1:48.92 (1)
18 I  57 Hallgeir Engebråten NOR  NOR 1:52.31 1:52.39 (20)
O  10 Zhibo Cui CHN  CHN 1:51.61 1:50.38 (8)
19 I  53 Jort Boomhouwer NED  NED 1:51.78 1:52.70 (22)
O  7 Victor Rudenko BLR  BLR 1:51.60 1:53.46 (26)
20 I  2 Gabriel Odor AUT  AUT 1:51.54 1:51.42 (13)
O  42 Kohki Takamisawa JPN  JPN 1:52.30 1:53.00 (24)
21 I  27 Ole Jeske GER  GER 1:52.33 1:52.52 (21)
O  67 Sergei Loginov RUS  RUS 1:52.60 1:50.85 (11)
22 I  49 Do Hyung Lee KOR  KOR 1:48.36 1:49.45 (2)
O  28 Max Reder GER  GER 1:50.35 1:51.22 (12)
23 I  26 Paul Galczinsky GER  GER 1:50.62 1:50.37 (7)
O  22 Samuli Suomalainen FIN  FIN 1:50.87 1:50.36 (5)
24 I  59 Jonas Nordhøy Kristensen NOR  NOR 1:49.87 DNF (49)
O  69 Aleksandr Podolskii RUS  RUS 1:50.58 1:50.37 (6)
25 I  38 Riki Hayashi JPN  JPN 1:49.29 1:50.03 (4)
O  12 Dongsheng Yang CHN  CHN 1:51.16 1:54.98 (29)
26 I  11 Zhongyan Ning CHN  CHN 1:50.36 1:50.38 (9)
O  52 Daan Baks NED  NED 1:49.44 WDR (51)